تبلیغات
ایران دانلود - پرنیان - ابزار ساخت کتاب الکترونیکی همراه نسخه
صفر [کد 2 ] : 570000
صفر [کد 3 ] : 485000
صفر [کد 4 ] : 410000
صفر [کد 5 ] : 410000
صفر [کد 6 ] : 385000
صفر [کد 7 ] : 355000
صفر [کد 8 ] : 345000
اعتباری [919] : 75000
تالیا : 50000
ایرانسل[دائمی] : 150000
ایرانسل[اعتباری] : 29000
کارکرده [کد 1] : 560000
کارکرده [کد2] : 440000
کارکرده[ کد 3] : 395000
کارکرده [ کد 4] : 325000
کارکرده [ کد 5] : 335000
کارکرده [کد 6] : 320000
کارکرده[کد 7] : 310000
کارکرده [کد 8] : 300000
کل بازدیدها : 3
كل نظرات:
تعداد پست ها :
ایجاد صفحه: - ثانیه

----------

امروزه محبوبترین وسیله سرگرمی برای اكثر ایرانیان احتمالاً همان گوشی تلفن همراه یا كامپیوتر شخصی ایشان می باشد، نه كتاب و مجله و ...
البته در چند سال اخیر، با تولید دستگاههای تلفن همراه كه قابلیتهایی بسیار شبیه به كامپیوتر شخصی دارند، و نیز با ایجاد پایگاههای اینترنتی كه به جمع آوری و ساماندهی كتابهای الكترونیكی مشغولند، پیوندی بسیار جالب میان كتاب و تلفن همراه بوجود آمده است، كه همان كتابخوانی بوسیله موبایل (نمایش و مطالعه متن كتاب بر روی صفحه نمایش تلفن همراه) می باشد. این فرهنگ درحال حاضر در ایران رو به گسترش است، اما موانعی نیز بر سر راه كتابخوانی الكترونیك توسط تلفن همراه وجود دارد، به عنوان مثال:

1) بسیاری از كتابهای الكترونیك، كه از ابتدا برای كامپیوترهای شخصی تولید شده اند، هنوز قابلیت اجرا بر روی دستگاههای تلفن همراه را ندارند، و می بایست قالب آنها برای چنین استفاده ای آماده شود.
2) شاید برای كاربران فارسی زبان، بزرگترین مشكل در این زمینه، همان زبان فارسی باشد، كه با وجود افزایش پشتیبانی دستگاههای تلفن همراه از این زبان، هنوز برخی از آنان متون فارسی را نمایش نداده یا به درستی و بصورت دلخواه نمایش نمی دهند.
3) با وجود اینكه بسیاری از دستگاههای تلفن همراه، قادر به نمایش صحیح متون فارسی می باشند، اما برای خواندن كتاب، مثلاً بیش از چند صفحه، كارایی ندارند و می باید نرم افزارهای جانبی را تهیه و مورد استفاده قرار داد.
... و مسائل دیگر، كه اگر تا به حال سعی كرده باشید به اینوسیله كتاب بخوانید، احتمالاً متوجه بسیاری از آنان شده اید.

اما همانطور كه در بالا اشاره شد، یكی از راه حلهای موجود استفاده از نرم افزار جانبی برای این منظور می باشد، به عنوان مثال نرم افزار محبوب Adobe Acrobat Reader كه برای خواندن متون در كامپیوتر (مستقل از محیط سیستم عامل و تنظیمات آن) بكار می رود، راه حلی برای خواندن كتاب الكترونیك در كامپیوتر بوده و هست. و اما برای تلفن همراه نیز نرم افزارهای مشابهی ارائه شده است كه متأسفانه هنوزبطور كامل نیاز كاربران فارسی را برآورده نمی كنند.

پرنیان (Parnian)
نرم افزار «پرنیان» یكی از نرم افزارهای جانبی مخصوص خواندن كتاب و متن فارسی در محیط تلفن همراه (مستقل از نوع دستگاه و زبان آن) می باشد،قابل ذکر است پرنیان اولین نرم افزار تبدیل متن و کتاب فارسی به کتاب جاوا برای نصب بر روی موبایل است که این نرم افزار دارای 2 بخش می باشد:
- بخش اول: كارگاه پرنیان (Parnian Mobile E-book Studio)
- بخش دوم: كتاب همراه پرنیان (Parnian Runtime E-book Module)

درباره كارگاه پرنیان (Parnian Mobile E-book Studio)
كارگاه پرنیان بر روی كامپیوتر و سیستم عامل Windows اجرا می شود، و قادر به تبدیل متن مورد نظر كاربر به نرم افزاری قابل نصب و اجرا بر روی تلفن همراه (كه حاوی متن شما می باشد) است.یعنی شما متن انتخابی خود را که به صورت فایل txt و Encoding آن Unicode میباشد را به برنامه داده و طی 3 مرحله و توسط برنامه میتوانید فایل متنی خود را به صورت برنامه با فرمت جاوا که همان کتاب همراه پرنیان است تبدیل کنید.

درباره كتاب همراه پرنیان (Parnian Runtime E-book Module)
همان نرم افزاری است كه توسط بخش اول با متن كتاب تركیب شده و بعد از نصب واجرا در دستگاه تلفن همراه، متن موجود را بصورت كتاب و صفحه به صفحه نمایش می دهد.

ویژگیها و قابلیت های کارگاه پرنیان:
- تبدیل متن فارسی (یونیكد) به كتاب الكترونیكی همراه (آماده برای انتقال به تلفن همراه) بصورت اتوماتیك
- استفاده از استاندارد جاوا كه برای بسیاری از دستگاههای تلفن همراه شناخته شده می باشد
- عدم نیاز به Java Toolkit یا هر نرم افزار جانبی دیگر
- سرعت بالا در هنگام تبدیل (معمولاً كمتر از 20 ثانیه)
- حجم بسیار پایین بعد از تبدیل (معمولاً كمتر از نصف حجم متن اولیه!)
- افزودن اطلاعات دلخواه كاربر به صفحه اول كتاب
- ویرایش اتوماتیك متن (اصلاح نقطه گذاری های داخل متن)
- رابط كاربری ساده و كاملاً فارسی همراه با توضیحات كافی
- و ...

 سیستم مورد نیاز :
كارگاه پرنیان یك نرم افزار تحت Windows می باشد و بر روی همه نسخه های Windows XP و Windows Vista قابل اجرا می باشد.برای نمایش صحیح رابط كاربری، می باید سیستم عامل برای این منظور تنظیم شده باشد. اگر از نسخه های Windows با برچسب "فارسی" استفاده می كنید، مشكلی وجود نخواهد داشت.

 کلیه توضیحات برنامه در مورد :
1- درباره پرنیان
2- کارگاه پرنیان
3- کتاب همراه پرنیان
4- توافقنامه
و پروژه پرنیان را میتوانید در فایل Help درون فایل Zip شده مشاهده کنید.

 دانلود - 860 کیلوبایتلینك مطلب نظرات [] 
نوشته:حسین ساعت:12:10 ب.ظ  تاریخ:جمعه 20 مهر 1386